7 spôsobov prevencie proti mravcom v dome

7 spôsobov prevencie proti mravcom v dome Leave a comment

Mravce sú nenávidený lezúci hmyz, ktorý sa dokáže rýchlo zjaviť tam, kde by ste to najmenej čakali. V boji proti mravcom platí rovnaké pravidlo ako u iného hmyzu, a to prevencia. Hasiť oheň na streche a vyháňať mravcov z domu je oveľa prácnejšie ako sa postarať, aby sa v domácnosti tento hmyz nezjavil. Dodržiavajte 7 spôsobov prevencie a mravce nebudú mať šancu.

1. Čistota pol života

Drobné omrvinky na zemi alebo nedajbože jedlo odložené na stole sú pre mravce veľkým lákadlom. Prvá rada v oblasti prevencie proti mravcom je upratovanie. Dajte si záležať hlavne na kuchyni a jedálni, ktoré občas pretrite octovou vodou. V týchto miestnostiach môžete na rizikové miesta nalepiť nástrahy na mravce.

2. Skladovanie potravín

Snažte sa mať potraviny zabalené alebo uschované v sklených nádobách. Mravce lákajú predovšetkým pečivo, cukor a sladkosti. Mať potraviny v obaloch nestačí, pretože drobný hmyz mravec faraón sa dokáže dostať aj cez najmenšiu škáročku.

3. Voňavý domov

Mravce nemajú radi isté vône, ktoré ich odpudzujú. Ide o rôzne bylinky a kvety. Menovať môžeme aspoň niektoré z nich – levanduľa, eukalyptus, majoránka, mäta. Na odpudenie mravcov použite esenciálne oleje daných vôní alebo bylinky zasadiť do kvetináčov.

4. Kyslé privítanie

Okrem vôní nemajú mravce radi ani citrusové plody, a to hlavne citróny. Na zabránenie vniknutiu mravcov do interiéru využite dva spôsoby – buď citrónovú šťavu nakvapkajte na miesta výskytu mravcov alebo na dané miesta uložte citrónovú kôru.

5. Namaľujte zábrany

Mravce nedokážu prekročiť zábrany vo forme narysovaných čiar. Na maľovanie týchto čiar vám stačí obyčajná biela krieda, ktorá obsahuje pre mravce odpudzujúci uhličitan vápenatý. Na podobnom princípe fungujú aj špeciálne kriedy proti mravcom.

6. Jedovaté domčeky

Nástraha na mravce domček síce mravce neodpudí, ale jej fungovanie je zaručené. Možno sa u vás zopár mravcov objaví, ale tie vlezú do domčeka a vynesú do mraveniska jedovatý gél, ktorým vyhubia celú kolóniu.

7. Špecialita pre faraónov

Nie všetky prípravky a tipy pôsobia aj na veľmi odolných mravcov faraónov. Na tieto drobné pieskové potvorky skvele účinkujú náplasti. Blistre obsahujú regulátor rastu mravcov. Uvedená chemická látka zanesená do mraveniska spôsobí zničenie celej kolónie.

Pridaj komentár